Hyppää sisältöön

Paikallistoiminta

Jäsenjärjestöt ja toimintaryhmät tarjoavat toimintaa paikallistasolla

Vihreät nuoret toimivat jo kahdeksallatoista eri paikkakunnalla ja alueella! Tsekkaa listalta, missä sinua lähin jäsenjärjestömme sijaitsee. Jos omalla paikkakunnallasi ei vielä ole toimintaa, voit mennä mukaan sinua lähimmän jäsenjärjestömme toimintaan tai perustaa paikkakunnallesi oman järjestön tai toimintaryhmän.

Vihreiden nuorten paikallisia toimijoita

Aaltovihreät (Aalto-yliopisto)

Instagram | Facebook | Nettisivut
Puheenjohtaja Into Pääkkönen, intopkn(at)gmail.com
Varapuheenjohtaja Allu Pyhälammi, allu.pyhalammi(at)gmail.com

Espoon vihreät nuoret ja opiskelijat

Instagram | Facebook
Puheenjohtaja Aleksi Vesala
Varapuheenjohtajat Maria Välilä ja Sebastian Nilsson
espoonvihreatnuoret(at)gmail.com

Helgan Vihreät (Haaga-Helia ammattikorkeakoulu)

Instagram
Puheenjohtaja Leia Alapuranen, leia.alapuranen(at)outlook.com
Varapuheenjohtaja Iiris Purho

Helsingin Vihreät Nuoret

Instagram | Facebook | Twitter | Nettisivut
Puheenjohtaja Elisa Haikola, haikola.elisa(at)gmail.com
Varapuheenjohtaja Elli Haaramo, ellihaaramo(at)gmail.com
Toiminnanjohtaja Maija Linkola, maija.linkola(at)vihreatnuoret.fi

Hyvinkään vihreät nuoret

Instagram | Facebook
Toimintaryhmän vetäjät Santeri Leinonen, santeri.p.leinonen(at)hotmail.fi ja Roosa Laakso

HYY:n Vihreät – De Gröna vid HUS (Helsingin yliopisto)

Instagram | Facebook | Twitter | Nettisivut
Puheenjohtaja Alli Pylkkö
Varapuheenjohtaja Verde Ålander
hyyn.vihreat(at)gmail.com

Joensuun seudun vihreät nuoret ja opiskelijat

Instagram | Facebook | Twitter | Nettisivut
Puheenjohtaja Ella Partanen, ellpa(at)uef.fi

Jyväskylän vihreät nuoret ja opiskelijat

Instagram | Facebook | Twitter | Nettisivut
Puheenjohtaja Fiina Linnala, jyvioninpuheenjohtajat(at)gmail.com

Kaakon vihreät nuoret (Etelä-Karjala, Etelä-Savo, Kymenlaakso)

Instagram | Facebook
Toimintaryhmän vetäjät Aleksi Lanu ja Janita Tiussa, kaakonvihreat(at)gmail.com

Kuopion vihreät nuoret ja opiskelijat

Instagram | Facebook | Nettisivut
Puheenjohtaja Sami Kumpulainen, sami.kumpulainen(at)hotmail.com
Varapuheenjohtaja Maija Miettunen maijakaroliina01(at)gmail.com

Lahden Vihreät Nuoret

Instagram | Facebook | Twitter
Puheenjohtaja Teppo Halonen, halonenteppo(at)gmail.com
Varapuheenjohtaja Eeva Närhi

Lapin vihreät nuoret ja opiskelijat

Instagram | Facebook | Twitter
Puheenjohtaja Saana Palovaara
Varapuheenjohtaja Ester Niva

Oulun vihreät nuoret

Instagram | Facebook | Twitter
Puheenjohtaja Luukas Ahola

Pohjanmaan vihreät nuoret ja opiskelijat ry

Instagram | Facebook
Puheenjohtaja Topias Lahdensuo, tolahdensuo(at)yahoo.com
Varapuheenjohtaja Emilia Pitkänen

Satakunnan vihreät nuoret

Instagram | Twitter
Toimintaryhmän vetäjät Julia Liljegren ja Justus Leppänen, porinvihreatnuoret(at)gmail.com

Tampereen seudun vihreät nuoret

Instagram | Facebook | Nettisivut
Puheenjohtaja Ella Helenius, ella(at)ellahelenius.fi
Varapuheenjohtaja Aisha Benahmed, Benahmedaisha(at)gmail.com
Toiminnanjohtaja Mikko Koivisto, mikko.koivisto(at)vihreatnuoret.fi

Turun vihreät nuoret ja opiskelijat

Instagram | Facebook | Twitter | Nettisivut
Puheenjohtaja Niklas Vaulanen, vaulanenniklas(at)gmail.com
Varapuheenjohtaja Miro Ilvonen, miro.v.ilvonen(at)gmail.com
Toiminnanjohtaja Sara Nyman, sara.nyman(at)vihreatnuoret.fi

Vantaan vihreät nuoret ja opiskelijat ry

Instagram | Facebook
Puheenjohtaja Maija Linkola, linkolamaija(at)gmail.com
Varapuheenjohtaja Meri-Tuulia Teerelä, merituulia.teerela(at)gmail.com

Etkö löytänyt toimintaa omalta paikkakunnaltasi? Laita viestiä osoitteeseen toimisto@vihreatnuoret.fi toiminnan käynnistämistä varten!

Jaa somessa: