Hyppää sisältöön

Vihreitä nuoria johtaa liittohallitus, jonka liittokokous valitsee vuosittain. Hallitus kokoontuu kokoustamaan suunnilleen kerran kuukaudessa. Kokousten välillä hallituksen jäsenet muuttavat maailmaa pala kerrallaan oman vastuualueensa kautta.

Jami Haavisto

Puheenjohtaja

Poliittinen vaikuttaminen, sidosryhmätyö, päätöksenteon johtaminen

050 918 9158 jami.haavisto@vihreatnuoret.fi

Selinä Nera

Puheenjohtaja

Poliittinen vaikuttaminen, sidosryhmätyö, päätöksenteon johtaminen

selina.nera@vihreatnuoret.fi

Aleksi Tujunen

Liittohallituksen jäsen

Koulutuspolitiikka

aleksi.tujunen@vihreatnuoret.fi

Ella Helenius

Liittohallituksen jäsen

Sosiaali- ja terveyspolitiikka, tapahtumat

ella.helenius@vihreatnuoret.fi

Iiris Pääkkönen

Liittohallituksen jäsen

Jäsenjärjestöt, ympäristöpolitiikka

iiris.paakkonen@vihreatnuoret.fi

Julia Liljegren

Liittohallituksen jäsen

Talouspolitiikka

julia.liljegren@vihreatnuoret.fi

Konsta Lindi

Liittohallituksen jäsen

Kansainvälisyys

konsta.lindi@vihreatnuoret.fi

Miro Ilvonen

Liittohallituksen jäsen

Jäsenjärjestöt, koulutuspolitiikka

miro.ilvonen@vihreatnuoret.fi

Niklas Vaulanen

Liittohallituksen jäsen

Tapahtumat, kv-tiimi

niklas.vaulanen@vihreatnuoret.fi

Nuutti Kujansuu

Liittohallituksen jäsen

Ympäristöpolitiikka, yhdenvertaisuus

nuutti.kujansuu@vihreatnuoret.fi

Oona Foster

Liittohallituksen jäsen

Yhdenvertaisuus, kv-tiimi

oona.foster@vihreatnuoret.fi

Tommi Kortelainen

Liittohallituksen jäsen

Sosiaalipolitiikka, kv-tiimi

tommi.kortelainen@vihreatnuoret.fi
Jaa somessa: