Hyppää sisältöön

Vihreitä nuoria johtaa liittohallitus, jonka liittokokous valitsee vuosittain. Hallitus kokoontuu kokoustamaan suunnilleen kerran kuukaudessa. Kokousten välillä hallituksen jäsenet muuttavat maailmaa pala kerrallaan oman vastuualueensa kautta.

Jami Haavisto

Puheenjohtaja

Poliittinen vaikuttaminen, sidosryhmätyö, päätöksenteon johtaminen

050 918 9158 jami.haavisto@vihreatnuoret.fi

Peppi Seppälä

Puheenjohtaja

Poliittinen vaikuttaminen, sidosryhmätyö, päätöksenteon johtaminen

040 721 7912 peppi.seppala@vihreatnuoret.fi

Aino Marjamaa

Liittohallituksen jäsen

Koulutuspolitiikka (korkeakoulut)

aino.marjamaa@vihreatnuoret.fi

Coel Thomas

Liittohallituksen jäsen

EU, päihdepolitiikka

coel.thomas@vihreatnuoret.fi

Iiris Pääkkönen

Liittohallituksen jäsen

Ympäristöpolitiikka

iiris.paakkonen@vihreatnuoret.fi

Julia Liljegren

Liittohallituksen jäsen

Talouspolitiikka

julia.liljegren@vihreatnuoret.fi

Katja Legeza

Liittohallituksen jäsen

Koulutuspolitiikka (toinen aste), eläinten oikeudet

katja.legeza@vihreatnuoret.fi

Mággá Länsman

Liittohallituksen jäsen

Tapahtumat, yhdenvertaisuus

magga.lansman@vihreatnuoret.fi

Selinä Nera

Liittohallituksen jäsen

Sosiaalipolitiikka

selina.nera@vihreatnuoret.fi

Verde Ålander

Liittohallituksen jäsen

Jäsenjärjestöt

verde.alander@vihreatnuoret.fi

Tuomo Kondie

Liittohallituksen jäsen

Kansainväliset asiat ja kielipolitiikka

tuomo.kondie@vihreatnuoret.fi

Konsta Lindi

Liittohallituksen jäsen

Kansainväliset asiat, sosiaalipolitiikka ja yhdenvertaisuus

konsta.lindi@vihreatnuoret.fi
Jaa somessa: