Hyppää sisältöön

Vihreitä nuoria johtaa liittohallitus, jonka liittokokous valitsee vuosittain. Hallitus kokoontuu kokoustamaan suunnilleen kerran kuukaudessa. Kokousten välillä hallituksen jäsenet muuttavat maailmaa pala kerrallaan oman vastuualueensa kautta.

Brigita Krasniqi

Puheenjohtaja

Poliittinen vaikuttaminen, sidosryhmätyö, päätöksenteon johtaminen

045 131 2554 brigita.krasniqi@vihreatnuoret.fi

Peppi Seppälä

Puheenjohtaja

Poliittinen vaikuttaminen, sidosryhmätyö, päätöksenteon johtaminen

040 721 7912 peppi.seppala@vihreatnuoret.fi

Jami Haavisto

Liittohallituksen jäsen

Talouspolitiikka

jami.haavisto@vihreatnuoret.fi

Onni Härkönen

Liittohallituksen jäsen

Koulutuspolitiikka

onni.harkonen@vihreatnuoret.fi

Paula Karhunen

Liittohallituksen jäsen

Koulutuspolitiikka

paula.karhunen@vihreatnuoret.fi

Tuomo Kondie

Liittohallituksen jäsen

Kansainväliset asiat

tuomo.kondie@vihreatnuoret.fi

Konsta Lindi

Liittohallituksen jäsen

Tapahtumavastaava, yhdenvertaisuus, ihmisoikeudet ja feminismi

konsta.lindi@vihreatnuoret.fi

Anni Mylläri

Liittohallituksen jäsen

Talouspolitiikka

anni.myllari@vihreatnuoret.fi

Jere Ollila

Liittohallituksen jäsen

Sosiaalipolitiikka, Eläinoikeudet

jere.ollila@vihreatnuoret.fi

Wilma Poutanen

Liittohallituksen jäsen

Jäsenjärjestövastaava

wilma.poutanen@vihreatnuoret.fi

Alli Pylkkö

Liittohallituksen jäsen

Ympäristöpolitiikka

alli.pylkko@vihreatnuoret.fi

Oona Käyhkö

Liittohallituksen jäsen

ympäristöpolitiikka

oona.kayhko@vihreatnuoret.fi
Jaa somessa: